Caparol Polska wchodzi w skład Grupy Caparol, lidera wśród europejskich producentów farb i ekologicznych materiałów wykończeniowych. Grupa Caparol to przedsiębiorstwo rodzinne, niezależne od wielkich koncernów finansowych, trwające nieprzerwanie od 114 lat, niezawodne i ściśle powiązane z klientami.
Zakłady macierzyste, Deutsche Amphibolinwerke, zostały założone w 1895 roku w miejscowości Ober-Rammstadt koło Frankfurtu nad Menem i rozpoczęły działalność od produkcji farb budowlanych.

Caparol w Europie
Dziś Caparol jest firmą przodującą w Niemczech i jednym z wiodących w Europie producentów farb dyspersyjnych i ekologicznych materiałów wykończeniowych. Posiada liczne fabryki na terenie Niemiec, a także zakłady produkcyjne w Austrii, Francji, Szwecji, Szwajcarii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Firmy działające na terenie Niemiec i za granicą zatrudniają łącznie około 3.500 pracowników i w sumie osiągają obroty na poziomie 650 milionów Euro rocznie.

Caparol w Polsce
Ponad 10 lat temu, Caparol uruchomił swoje przedstawicielstwo w Polsce. Istniejące początkowo biuro handlowe w Warszawie rozbudowano bardzo szybko o sieć autoryzowanych dystrybutorów prowadzących magazyny na terenie całego kraju. W 1996 roku Caparol uruchomił własną produkcję części materiałów z oferty firmy - zarówno farb jak i materiałów suchych. Działania w tym kierunku będą nieustannie rozwijane i wzbogacane. Starania firmy Caparol zmierzają do zaspokajania potrzeb najbardziej wymagających klientów. Prace badawczo-rozwojowe zawsze stanowiły w Caparolu ważny element filozofii firmy. W laboratoriach Caparola całe zespoły specjalistów opracowują, doskonalą i wdrażają do produkcji funkcjonalne, wysokogatunkowe materiały. Wykształceni i przeszkoleni w doradztwie technicznym pracownicy biur regionalnych oraz autoryzowanych dystrybutorów są przygotowani do rozwiązywania problemów, które mogą się pojawić zarówno przy dużych jak i małych budowach i remontach.

Logo Caparol
Symbolem przedsiębiorstwa jest wielobarwny słoń. W powszechnej opinii słoń łączy siłę, mądrość i długowieczność. Jest także wiernym przyjacielem i symbolem szczęścia. Symbolem potencjału firmy jest jego siła i wielkość.

Caparol
Caparol - Siedziba firmy, Ober-Ramstadt, Niemcy

Idź na górę